Image

FIRMA

MISJA

Zakładając wiele lat temu Firmę ELJAKO-AL, od początku istnienia za cel stawialiśmy sobie długofalową partnerską współpracę z naszymi Klientami opartą na zaufaniu i wzajemnej synergii. Jako główną specjalizację wybraliśmy realizację ambitnych projektów fasadowych, opartych w większości na aluminium i szkle.  Naszym nadrzędnym motto stała się najwyższa jakość produkcji oraz kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych, które do dzisiaj pozostają atutami Firmy na rynku budowlanym.

Przez lata funkcjonowania w ELJAKO-AL udało się stworzyć unikalny Zespół profesjonalnych i zaangażowanych pracowników oraz zdobyć bogate doświadczenie we wsparciu Klientów na każdym etapie inwestycji. Obecnie dynamicznie doskonalimy się w efektywnej prefabrykacji i montażu skomplikowanych rozwiązań fasad modułowych, szybko przejmując rolę lidera w tym sektorze.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy,
Jacek Kołodziejski
Prezes ELJAKO-AL Spółka z o.o.

Image

30 LAT DOŚWIADCZEŃ

Firma ELJAKO-AL Sp. z o.o. jest polską prywatną organizacją założoną w latach 90-tych. Przez cały okres rozwoju firma stopniowo zwiększała swój portfel zamówień jak również poziom techniczny realizowanych projektów elewacyjnych.

Kompleksowo zrealizowała ponad 100 budynków w kraju i za granicą, skutecznie wspierając Inwestorów i Generalnych Wykonawców.

Siedziba firmy jest zlokalizowana w Legionowie pod Warszawą w Polsce gdzie znajduje się także jeden z pierwszych zakładów produkcyjnych. W bogatej historii dominowały budynki biurowe, nie brakuje jednak również innych konstrukcji, w tym:

• siedziby firm, stacje telewizyjne, banki, uczelnie wyższe,
• budynki mieszkalne i apartamentowe, galerie handlowe, hotele,
• lotniska, infrastruktura drogowa – tunele akustyczne, obiekty hydrotechniczne.

Image

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO

Firma ELJAKO-AL chętnie angażuje się projekty budowlane wykonywane z poszanowaniem ekologii i otoczenia oraz z nowoczesną architekturą przyjazną dla ludzi i środowiska.

Przykładami zielonych budynków projektowanych w najwyższych klasach ochrony środowiska naturalnego jest biurowiec EUROCENTRUM z certyfikatem LEED Platinium, gdzie na dachu znalazło się 8 czynnych uli, czy zespół biurowy Royal Wilanów z zielonymi dachami.

Inną ciekawą referencją jest kameralny kampus 10 budynków THE PARK projektowany z dużą ilością przestrzeni do wypoczynku, który uzyskał końcowy certyfikat zrównoważonego budownictwa na najwyższym poziomie BREEAM EXCELLENT.

Image

INNOWACJE I ROZWÓJ

Ambicją ELJAKO-AL jest ciągły rozwój techniczny zespołu i infrastruktury oraz stawianie sobie coraz poważniejszych wyzwań w celu zaspokojenia rosnących potrzeb naszych Klientów i całego rynku.

Ciekawym przykładem jest wykonanie unikalnego na skalę europejską rozwiązania fasady szklanej o nośnej konstrukcji linowej. Wysokości fasady to 12 metrów, a powierzchnia wynosi ok. 1 tys. m2.

Prace te były prowadzone na projekcie MENNICA LEGACY TOWER w Warszawie gdzie firma ELJAKO-AL wyprodukowała i montowała także 17 000 m2 specjalnej elewacji segmentowej wraz z żaluzjami.

Składający się z dwóch wież budynek został oparty na dedykowanych rozwiązaniach firmy systemowej i projekcie biura projektowego z USA.

Image

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Zadania Zespołu ELJAKO-AL na najbliższe lata to dalsze doskonalenie kompleksowej obsługi kontraktów, kolejne inwestycje technologiczne, rozwój biura technicznego i pełna integracja łańcucha dostaw.

Naszym nadrzędnym celem niezmiennie pozostaje budowa synergii oraz wspólny rozwój z naszymi Klientami w kraju i za granicą. Serdecznie zapraszamy Państwa do realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych!

PROJEKTY UNIJNE

Informujemy, iż firma ELJAKO-AL Sp. z o.o. realizuje projekt pt. “Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji wysokogabarytowych fasad szklanych”. Projekt jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Osi Priorytetowej III: „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, działanie 3.2 “Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R”, Poddziałanie 3.2.2: „Kredyt na innowacje technologiczne”.

Informujemy, iż firma ELJAKO-AL Sp. z o.o. zrealizowała projekt partnerski nr 2013-1-PL1-LEO05-37525.

Tytuł projektu (w j. polskim): ARCW – Procedury bezpieczeństwa przy montażu ścian osłonowych wspomagane technologią rzeczywistości rozszerzonej

PL | ENG | FR | DE