FORMAT GDAŃSK – PRACE W TOKU

Trwają prace przy montażu fasady na budynku FORMAT w Gdańsku kompleksowego realizowanego przez ELJAKO-AL. dla firmy TORUS.
Pierwsze efekty będą wkrótce widoczne.

01 września 2020

SŰDKREUZ OFFICE W BERLINIE

Kolejny projekt ELJAKO-AL to elewacja 8-kondygnacyjnego kompleksu dwóch budynków biurowych SŰDKREUZ Office w Berlinie, realizowana dla belgijskiej Grupy WILLEMEN. Projekt przewiduje wykonanie ponad 10 tys. m2 fasad okiennych elementowych w dwóch wersjach architektonicznych oraz 1,5 tys. m2 fasad klasycznych w części parterowej budynków. Obecnie trwają prace projektowe. Rozpoczęcie prac na budowie planowane jest w miesiącach wakacyjnych.

28 maja 2020

WIDOK TOWERS – ZAKOŃCZENIE PRAC FASADOWYCH

Firma ELJAKO-AL zakończyła właśnie montaż fasady elementowej na budynku WIDOK TOWERS, powstałym w miejscu dawnego warszawskiego Universalu. Nowoczesny biurowiec w połączeniu z odrestaurowaną Rotundą, nadały zupełnie nowy charakter znanemu skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Marszałkowską.

5 marca 2020

FORMAT – NOWY PROJEKT W GDAŃSKU

W II kwartale ELJAKO-AL rozpocznie kompleksową realizację elewacji kolejnego budynku biurowego FORMAT, zleconą przez gdańskiego Developera firmy TORUS Sp. z o.o. Sp.k. Projekt obiektu, powstającego przy ulicy Droszyńskiego w Gdańsku, został przygotowany przez pracownię APA Wojciechowski.

18 luty 2020

ALCHEMIA – ZAKOŃCZENIE IV ETAPU PRAC

Początkiem roku został oddany do użytku IV etap rozbudowy nowoczesnego kompleksu firmy TORUS zaprojektowany przez studio APA Wojciechowski, a zlokalizowany w dzielnicy Gdańsk-Oliwa. Firma ELJAKO-AL wykonała ponad 15 000 m2 różnego typu fasad, przeszkleń i okładzin z paneli z płyt kompozytowych, jak również żaluzje, siatki cienko-ciągnione i ceramiczne elementy wykończenia elewacji.

4 luty 2020

PROGRAM PRAKTYK 2020 W ELJAKO

Wszystkich studentów kierunków budowlanych serdecznie zapraszamy do odbycia praktyki w naszej Firmie, mogących być idealnym początkiem kariery zawodowej. Oferujemy Państwu:

  • 12-tygodniową bezpłatną praktykę pod okiem dedykowanego opiekuna
  • Pracę bezpośrednio przy realizacji dużych kontraktów budowlanych
  • Współpracę z najlepszymi fachowcami w branży
  • Przyjazną i twórczą atmosferę pracy

Szczegóły w Dziale KARIERA. Serdecznie zapraszamy!

21 stycznia 2020

MENNICA – ZAKOŃCZENIE GŁÓWNEGO ETAPU PRAC

Na wysokiej wieży biurowca zakończył się montaż fasad elementowych i obecnie na inwestycji trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Dwa budynki MENNICA LEGACY TOWER poprzez unikalny projekt architektoniczny, szybko stają się nowym rozpoznawalnym elementem krajobrazu warszawskiej Woli.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego FILMU z tej inwestycji.

7 stycznia 2020

SKYLINER – MONTAŻ FASADY ELEMENTOWEJ

Na przełomie roku został zakończony montaż części głównej fasady elementowej 195 metrowego wieżowca SKYLINER przy rondzie Daszyńskiego. Obecnie rozpoczyna się konstrukcja najwyższej skośnej części budynku, która zostanie zakończona efektownym szklanym pióropuszem. A już teraz o wchodzie słońca z poziomu 33 piętra rozpościera się imponujący widok na panoramę Warszawy.

23 grudnia 2019

WIDOK TOWERS – MONTAŻ FASADY ELEMENTOWEJ

Na biurowcu WIDOK TOWERS zostają zamontowane ostatnie elementy fasady segmentowej na głównym trzonie budynku. Na pierwsze tygodnie roku 2020 zaplanowano zwieńczenie fasady wieżowca dwukondygnacyjnymi segmentami aluminium-szkło oraz równocześnie montaż fasady na podium biurowca.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego FILMU z tej inwestycji.

10 grudnia 2019

SKYLINER – MONTAŻ FASADY ELEMENTOWEJ

Zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego budynek biurowy SKYLINER jest połączeniem skomplikowanego projektu technicznego i dużej presji czasu, gdzie ELAJKO-AL kompleksowo wykonuje ponad 28 tys. m2 fasad. Dolna część budynku została już wykonana w technologii słupowo-ryglowej, natomiast piętra ponad kondygnacją techniczną realizowane są w technologii elementowej. Postęp prac jest codziennie widoczny dla mieszańców stolicy – firma ELJAKO-AL montuje tam ponad 100 elementów tygodniowo.

19 listopada 2019

WIDOK TOWERS (J44) – MONTAŻ PIĘTRA TECHNICZNEGO


Dobrym przykładem powstającego warszawskiego wysokościowca wymagającego ścisłej współpracy inwestora, architekta, biura projektowego oraz wykonawcy jest fasada segmentowa na 100–metrowym budynku J44 WIDOK TOWERS. Na inwestycji o tajemniczym kryptonimie J44, usytuowanej w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji stolicy, na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Marszałkowską, w miejscu dawnego biurowca Uniwersalu – firma ELJAKO-AL wykonuje właśnie montaż pietra technicznego, znajdującego się w połowie wysokości budynku.

5 listopada 2019

MENNICA LEGACY TOWERS – MONTAŻ FASADY LINOWEJ

Na budynku MENNICY firma ELJAKO-AL jako konsorcjant z firmą ALUPROF S.A. kompleksowo wykonuje m.in. 17 000 m2 złożonej elewacji segmentowej.

Dużym wyzwaniem innowacyjnym i technologicznym było wykonanie w ostatnich tygodniach na podium dużej wieży, 1200 m2 fasady szklanej o wysokości 12 m. Jako konstrukcję nośną zastosowano 32 nierdzewne liny stalowe o średnicy 42 mm naprężone siłami od 20 do 60 ton każda. Konieczność całościowego projektowania rozwiązań technicznych i dedykowanych elementów kotwiących, stawia tę realizację w gronie unikalnych na skalę europejską, a końcowy efekt lekkiego przeszklenia okazałego lobby już teraz robi duże wrażenie architektoniczne.

22 października 2019

SKYLINER – MONTAŻ PODIUM

Na podium 195 metrowego budynku biurowego SKYLINER, gdzie znajdzie się okazałe lobby – ELJAKO-AL zakończyło się właśnie montaż 20 metrowej fasady strukturalnej ze szkleniami o dużych gabarytach. Wewnątrz holu głównego znajdzie się ściana z betonu architektonicznego oraz imponujące schody, pełniące również w przyszłości rolę miejsca do odpoczynku, spotkań i wypicia kawy. Cały budynek ma zostać oddany do użytku Już w przyszłym roku, bardzo dobrze wpisując się architektonicznie w panoramę nowej Woli.

8 października 2019

PL | ENG | FR